A plébániai élet megújítása volt a téma a katolikus tévében

2021.10.12.

A magyar EWTN Délelőtt c. műsorában a plébániai megújulás volt a téma. A műsorvezető, Madocsai Bea, plébánosokkal, plébániai közösségvezetőkkel, kispapokkal beszélgetett, nem elsősorban általánosságokról, hanem arról, hogy az adott közösségekben hogyan kezdődött, hogyan zajlik a plébániai élet megújulása. Érdemes őket meghallgatni azoknak is, akik már munkálkodnak közösségeik megújításán, és azoknak is, akik ezután vágnának bele.
Az október 6-i műsor beszélgetéseit az EWTN magyar adásának YouTube-csatornáján nézhetitek meg:

K.E.

Világiak és közösségek a Szent Imre plébánián – Zöldy Máté és Nyéky Kálmán atya

Hitélet a kőbányai plébánián – Cseh Zoltán plébános

Plébánia újraépítve – Nyéky Kálmán atya

A Szent Gellért Plébánia közösségei – Kelemen Imre plébános és Nyéky Kálmán atya

Új papok, megújuló plébániák – Szabó Gábor szeminarista és Riesz Benedek szeminarista

Közösségi élet az Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébánián – Molnár Kálmán és Nyéky Kálmán atya

Közösség és hitélet Pasaréten – Gábor Mónika és Nyéky Kálmán atya